Oryginalne klucze w niskich cenach

Final Fantasy XIII

Więcej widoków

Final Fantasy XIII
39,50 zł

Dostępność: Brak w magazynie

PLATFORMA: Steam
REGION: Bez ograniczeń
JĘZYK: Wielojęzyczna
DATA WYDANIA: 2014-10-08
KOD PRODUKTU: FFXIII
DOSTAWA: Natychmiastowa wysyłka e-mail 24/7/365
FORMY PŁATNOŚCI: Przelew elektroniczny, Paysafecard, PayPal, BLIK, BitCoin

Opis

Szczegóły

Final Fantasy XIII jest kolejną odsłoną legendarnego cyklu gier z gatunku jRPG, zapoczątkowanego w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Tytuł, za którego deweloping odpowiadał japoński zespół deweloperski firmy Square Enix, był pierwszą częścią Final Fantasy, która pojawiła się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Produkcja, debiutująca w 2009 roku, jest dla wielu fanów czarną owcą serii, krytykowaną przez nich za nadmierną liniowość oraz brak wielu charakterystycznych elementów rozgrywki, budujących klimat Final Fantasy. Proces przygotowania Final Fantasy XIII przebiegał z dużymi trudnościami. Gra zaczynała życie jeszcze jako projekt tworzony z myślą o PlayStation 2 i wielokrotnie przechodziła wiele poważnych zmian koncepcyjnych, co widać w finalnym produkcie. Aby zrekompensować duże koszty produkcji tytułu, autorzy zdecydowali się na wypuszczenie bezpośrednich sequeli, tworzących swoistą mini-trylogię, a więc gier Final Fantasy XIII-2(zachodnia premiera – rok 2012) oraz Lightning Returns: Final Fantasy XIII (zachodnia premiera – 2014 rok). Pecetowy port Final Fantasy XIII nie różni się znacząco od swojej konsolowej wersji.

Akcja gry przenosi nas do utopijnego świata Cocoon, będącego zamkniętą sferą unoszącą się nad powierzchnią planety Pulse. Jej mieszkańcy korzystają z zaawansowanej technologii, zapewniającej komfortowe i bezproblemowe życie. Kontrolę nad Cocoon sprawują fal'Cie, które są dysponującymi quasi-boską mocą nieśmiertelnymi istotami. Ich zdaniem jest także obrona świata przed atakami ze strony ludzi i fal'Cie znajdujących się na Pulse. Obywatele Cocoon żyją w ciągłym strachu przed inwazją ze strony Pulse. Tak więc, kiedy w mieście Bodhum odkryto uśpione wrogie fal'Cie, cała jego populacja, w tym bohaterowie gry, zostali automatycznie skazani na śmierć. W trakcie rozgrywki towarzyszymy głównym postaciom w dramatycznej ucieczce przed ścigającymi ich władzami Cocoon, równocześnie poznajemy także osobiste historie bohaterów oraz przyczyny dla których pojawili się w Bodhum.

Przez większość zabawy przemierzamy liniowe lokacje, walcząc z napotkanymi po drodze przeciwnikami oraz poznając kolejne rozdziały historii. Około 20 godziny zabawy gra otwiera się pozwalając zwiedzać ogromną lokację, na której znajdziemy poukrywane questy, polegające na pokonaniu kolejnych wyjątkowo silnych stworów. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Walki inicjujemy podchodząc do przemieszczających się po mapie przeciwników. Zostajemy wówczas automatycznie przeniesieni na osobną arenę. W pojedynkach uczestniczą trzy postacie, choć bezpośrednio kontrolujemy tylko jedną z nich. Model walki jest wariacją standardowego aktywnego systemu turowego, który jest cechą charakterystyczną Final Fantasy. Nacisk w trakcie potyczek położony został jednak nie na używanie konkretnych ataków czy umiejętności, ale paradygmatów klasowych. Bohaterowie mogą posiadać jedną z sześciu klas, które zmieniamy w trakcie walki, definiując w ten sposób strategię i skupując się np. na defensywie, ofensywie lub zdolnościach leczniczych. Podczas najtrudniejszych starć z bossami, gracze muszą wielokrotnie zmieniać klasy, błyskawicznie reagując na poczynania wroga.

Niezwykle istotnym elementem Final Fantasy XIII jest oprawa audiowizualna, na którą składa się dopracowana w najdrobniejszych szczegółach warstwa graficzna oraz muzyka skomponowana przez Nobuo Uematsu oraz Masashiego Hamauzu. Za wygląd gry odpowiada autorski silnik Crystal Tools, który odpowiedzialny jest za generowanie widoków w czasie rzeczywistym oraz wyświetlanie wielominutowych, animowanych przerywników, z których słynie seria Square Enix.

Tryb gry: single player   

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Platforma Steam
Recenzje

Tagi produktu

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.