Oryginalne klucze w niskich cenach

Football Manager 2014

Więcej widoków

Football Manager 2014
22,85 zł

Dostępność: W magazynie

PLATFORMA: Steam
REGION: Bez ograniczeń
JĘZYK: Wielojęzyczna
DATA WYDANIA: 2013-10-30
KOD PRODUKTU: FM2014
DOSTAWA: Natychmiastowa wysyłka e-mail 24/7/365
FORMY PŁATNOŚCI: Przelew elektroniczny, Paysafecard, PayPal, BLIK, BitCoin

Opis

Szczegóły

Football Manager 2014 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych i najdłuższych serii menedżerów piłkarskich, zapoczątkowanej jeszcze w 1992 roku pod nazwą Championship Manager. Odpowiedzialne za tytuł studio Sports Interactive wprowadziło względem ubiegłorocznej edycji ponad 1000 zmian i poprawek, co czyni z gry najbardziej rozbudowaną i realistyczną część całego cyklu.

Podstawowe zasady rozgrywki nie uległy zmianie. Gra symuluje pracę menedżera drużyny piłkarskiej, kładąc na barki gracza cały ciężar funkcjonowania klubu, począwszy od spraw administracyjnych, na szerokiej gamie aspektów sportowych skończywszy. W trakcie kolejnych sezonów wprawny menedżer musi zająć się organizowaniem treningów i motywowaniem piłkarzy, transferami oraz wyszukiwaniem obiecujących zawodników, a także utrzymywaniem dobrych stosunków z fanami i prasą. Kluczową rolę odgrywa ustalanie składów na poszczególne mecze oraz tworzenie zaawansowanych taktyk, które umożliwią odniesienie zwycięstwa.

Tradycyjnie już najbardziej widoczną zmianą jest unowocześnienie silnika graficznego, odpowiedzialnego za przebieg meczów. W edycji 2014 usprawniono sztuczną inteligencję oraz oświetlenie i animacje zawodników, których reakcje na boiskowe wydarzenia są teraz bardziej realistyczne. Gruntownej przebudowie poddano interfejs gry, modernizując kluczowe elementy, takie jak strona treningu czy centrum transferowe. Zmodyfikowano też nieco język gry, który teraz bardziej przypomina ten używany w piłkarskim światku. Istotną zmianą jest także ulepszony system newsów, który pozwala zajmować się wieloma aspektami funkcjonowania klubu bezpośrednio z poziomu skrzynki odbiorczej.

Football Manager 2014 to znacznie bardziej realistyczny system transferów i kontraktów. Dodano nowe klauzule transferowe, a negocjacje mogą być prowadzone zarówno metodą tradycyjną, jak i „na żywo”. W nowej odsłonie gry jeszcze większy nacisk położono na interakcję menedżera z zarządem, piłkarzami, personelem i mediami. Zarząd może stawiać wymagania i forsować swoją wizję klubu, zaś menedżer jest w stanie renegocjować budżet w zależności od aktualnej sytuacji klubu. Sztab trenerski dzieli się z graczem opiniami na temat poszczególnych zawodników z szerokiej kadry – także rezerw i juniorów. W razie potrzeby możemy też poprosić kluczowych zawodników o mediacje, bądź zmotywowanie reszty zespołu.

Ostatnią wartą odnotowania nowością jest rozwinięcie wprowadzonego w ubiegłorocznej odsłonie trybu Football Manager Classic. Został on przygotowany z myślą o mniej doświadczonych graczach, którzy nie chcą poświęcać czasu na wszystkie drobiazgowe opcje zarządzania klubem. W tym trybie spora część obowiązków zostaje przekazana asystentom, zaś w rękach gracza pozostaje znacznie uproszczony system zarządzania, skupiający się na aspektach czysto sportowych. W nowej edycji gry można już wybrać więcej niż trzy grywalne państwa oraz skorzystać z szeregu kreatorów i nowych materiałów do odblokowania.

Warto zauważyć, że w Football Manager 2014 po raz pierwszy w historii serii mogą zagrać również posiadacze systemu Linux. Ponadto autorzy gry postarali się o jeszcze lepszą integrację z serwisem Steam. Zaowocowało to m.in. możliwością zapisu stanu gry w chmurze i kontunuowania rozgrywki na dowolnej maszynie bez konieczności ręcznego przenoszenia potrzebnych plików. Dodano także obsługę Steam Workshop, co znacząco ułatwiło fanom dzielenie się swoimi modyfikacjami z resztą społeczności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Platforma Steam
Recenzje

Tagi produktu

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.