Oryginalne klucze w niskich cenach

Etherium

Więcej widoków

Etherium
16,50 zł

Dostępność: W magazynie

PLATFORMA: Steam
REGION: Bez ograniczeń
JĘZYK: Wielojęzyczna
DATA WYDANIA: 2015-03-26
KOD PRODUKTU: ETHER
DOSTAWA: Natychmiastowa wysyłka e-mail 24/7/365
FORMY PŁATNOŚCI: Przelew elektroniczny, Paysafecard, PayPal, BLIK, BitCoin

Opis

Szczegóły

Etherium to druga, po Stellar Impact, strategia kosmiczna wyprodukowana przez niewielkie paryskie studio Tindalos Interactive. Tym razem mamy jednak do czynienia z tytułem, który oprócz rozgrywki wieloosobowej oferuje także rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza.

Fabuła produkcji opowiada o wojnie toczonej przez trzy potężne imperia w odległej części kosmosu. Przedmiotem batalii jest kontrola nad pewną planetą i jej księżycami, które stanowią źródło tytułowego etherium, rzadkiego i niezwykle cennego surowca. Kampanię rozpoczynamy od wyboru jednej z dostępnych frakcji. Każda z nich charakteryzuje się odrębnymi specjalizacjami i słabościami, a także wyjątkowymi możliwościami, takimi jak panowanie nad pogodą, przewidywanie przyszłości czy zaawansowane szpiegostwo. Rozgrywka ma nieliniową strukturę, jako że sami decydujemy, w jakim kierunku poprowadzimy podbój (czy w stronę jednego z kontynentów planety, czy też na któryś spośród jej księżyców), jak rozdysponujemy posiadane zasoby i jaką część naszych sił przeznaczymy do obrony kontrolowanego terytorium - w każdej chwili możemy zostać zaatakowani przez pozostałe mocarstwa. Nie brakuje także elementów takich jak badania technologiczne, owocujące dostępem do nowych jednostek, budynków czy umiejętności, oraz kontakty dyplomatyczne z natywnymi przedstawicielami neutralnych frakcji, którzy mogą podzielić się swoimi dokonaniami na polu nauki lub zasilić nasze szeregi.

Poważne znaczenie w prowadzeniu działań wojennych mają klimat i pogoda. Burza piaskowa pozwala niepostrzeżenie zbliżyć się do wrogich pozycji, a skuta lodem rzeka daje możliwość przeprowadzenia przez nią dywizji czołgów, podczas gdy ten sam rodzaj jednostek staje się umiarkowanie przydatny na grząskich bagnach. Dlatego podczas kreślenia swojej strategii podboju należy brać pod uwagę nie tylko obronność czy bogactwo surowców danego obszaru, ale również występujące na nim środowisko i warunki atmosferyczne. Warto też wspomnieć, że planeta, na której toczy się akcja gry, oraz jej naturalne satelity, reprezentują bardzo zróżnicowany klimat, począwszy od wypalonych słońcem pustkowi, poprzez archipelagi wysepek na bezkresnych morzach, aż po lodowe pustynie. Tym samym istotne staje się również ostrożne dobieranie jednostek do poszczególnych zadań spośród piechoty, czołgów, statków wodnych i powietrznych oraz ogromnych, niszczycielskich kolosów.

Etherium zostało okraszone trójwymiarową grafiką. Mając na uwadze, że za powstanie tytułu odpowiada mały i niezależny zespół, nie należy oczekiwać od niej poziomu charakteryzującego wysokobudżetowe produkcje AAA, niemniej oprawa może pochwalić się stosunkowo szczegółowymi modelami oraz sporą liczbą efektów specjalnych.

Jak wspomniano na początku, omawiana produkcja zawiera nie tylko kampanię dla pojedynczego gracza, ale również tryb multiplayer. Oferuje on klasyczny tryb potyczki, w którym może mierzyć się maksymalnie czterech graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Platforma Steam
Recenzje

Tagi produktu

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.