Oryginalne klucze w niskich cenach

Jack Keane 2

Więcej widoków

Jack Keane 2
27,50 zł

Dostępność: Brak w magazynie

PLATFORMA: Steam
REGION: Bez ograniczeń
JĘZYK: Wielojęzyczna
DATA WYDANIA: 2012-11-06
KOD PRODUKTU: JK2
DOSTAWA: Natychmiastowa wysyłka e-mail 24/7/365
FORMY PŁATNOŚCI: Przelew elektroniczny, Paysafecard, PayPal, BLIK, BitCoin

Opis

Szczegóły

Jack Keane and the Fire Within to sequel popularnej gry przygodowej autorstwa niemieckiego studia Deck13 Interactive, która miała swoją premierę w 2007 roku i została bardzo ciepło przyjęta przez fanów gatunku.

Gra przenosi nas w czasy wczesnej epoki kolonialnej. Głównym bohaterem produkcji po raz kolejny jest awanturniczy i żądny przygód kapitan Jack Keane. Osierocony w dzieciństwie i wychowany w ubogiej dzielnicy Londynu bohater nie boi się podejmować brawurowych, ale i niebezpiecznych misji – z kolei jego urok osobisty, charyzma i odrobina bezczelności czynią z niego postać, która wyjątkowo często pakuje się w poważne tarapaty. Akcja toczy się trzy lata po wydarzeniach z pierwowzoru i opowiada o poszukiwaniach legendarnego skarbu. Gra rozpoczyna się w momencie, gdy Jack już od dłuższego czasu znajduje się w więzieniu w Szanghaju, gdzie trafił celowo, aby zdobyć zaufanie szamana posiadającego wiedzę o lokalizacji skarbu. Po ucieczce z niewoli bohater wyrusza na wyprawę, podczas której towarzyszy mu znana z pierwszej części Amanda oraz młoda fotoreporterka imieniem Eve. Warto dodać, że obie kobiety rywalizują o względy bohatera. Jednocześnie Keane zmuszony jest do stawienia czoła mającemu chrapkę na skarb złemu profesorowi Umbatiemu. W trakcie przygód odwiedzamy m.in. Egipt, górę Kilimandżaro oraz Hamburg.

Jack Keane and the Fire Within to klasyczna przygodówka. Większość czasu rozgrywki spędzamy więc na przemierzaniu niezwykle barwnych lokacji, znajdujących się w różnych miejscach globu, rozmowach z napotykanymi postaciami, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Tytuł nie próbuje na nowo zdefiniować reguł gatunku i miłośnicy klasycznych gier przygodowych poczują się tu jak w domu. Jednocześnie wprowadzono jednak sporo zmian, które uatrakcyjniają zabawę. Parę łamigłówek ma kilka różnych rozwiązań, a dokonane wybory symbolicznie wpływają na zakończenie całej opowieści. Obecne są również sekwencje walki, ale zrealizowane w sposób przypominający pojedynki szermiercze z serii Monkey Island. Oznacza to, że ich przebieg pozostaje w pełni przygodówkowy, a zabawa polega na poznaniu stosownych technik, a potem wskazaniu odpowiednich symbolizujących je kart, by odnieść zwycięstwo nad przeciwnikiem.

Historia przedstawiona jest w lekki i humorystyczny sposób. Odpowiada temu grafika, która – choć wykonana w trójwymiarze – oferuje jednocześnie mocno kreskówkowe klimaty, nawiązujące do stylistyki spopularyzowanej przez klasyczne przygodówki LucasArts.

Tryb gry: single player   

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Platforma Steam
Recenzje

Tagi produktu

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.